PRIEKŠSTATI UN PĀRLIECĪBAS - TO IETEKME UZ MUMS
Līga ir viena no labākajām pārdošanas pārstāvēm savā uzņēmumā, tomēr viņa ilgstoši nevarēja pārsniegt noteiktu pārdošanas līmeni, kaut iekšēji juta, ka spēj sasniegt daudz vairāk. Strādājot ar personīgās izaugsmes treneri un analizējot savus priekšstatus Līga atklāja, ka viņas rīcību ietekmē pārliecība, ka sasniegt augstākus rezultātus par citiem ir slikti - tā ir augstprātība un labāk ir “neizlekt”. Tāpēc neapzināti viņa uzturēja tādu pārošanas rezultātu, lai ievērojami nepārsniegtu pārējo kolēģu rādītājus.
Priekšstati = pārliecības būtiski ietekmē to, kā mēs rīkojamies un skatāmies uz pasauli.
Galvenais faktors, kas veido pārliecības ir mūsu tiešā pieredze. Mēs kaut ko darām vai novērojam, kaut kas notiek un mēs izdarām secinājumus. Priekšstats ir iepriekš uztverts un apziņā izveidots kādas situācijas, lietas vai parādības individuāls vispārināts atspoguļojums. Priekšstati ir mūsu domas, kuras 100% uztveram par realitāti un rīkojamies atbilstoši tiem.
Priekšstati ir pilnīgi visiem cilvēkiem. Pamati tiek ielikti agrā bērnībā caur ģimenes un sociālās vides pasaules redzējumu. Tieši tuvākie cilvēki ir tie, kas mazam bērnam stāsta un rāda, kas ir droši, kas bīstami, ko drīkst, kas ir aizliegts, rada vai apslāpē interesi par kādu darbības jomu un, protams, caur to veido un nostiprina priekšstatus.
Tieši tuvākie cilvēki bērnībā ieliek pamatu priekšstatam pašam par sevi - vai es esmu gudrs, skaists, talantīgs vai neveiksminieks, un ieprogrammē tādas pārliecības, kā - "Tev jāmācās labi, lai atrastu labu darbu.", "Jo vairāk strādāsi, jo veiksmīgāks kļūsi", "Tu dzīvē sasniegsi patiešām lieliskus rezultātus." u.c. Un viena frāze var kļūt kā akmenī iekalts fakts.
Priekšstats ir dziļi personīga sajūta par situāciju, kas saglabājas un aktualizējas arī turpmāk bez iepriekšējas situācijas tiešas iedarbības uz sajūtu orgāniem. Ir vērts saprast, ka individuālie zemapziņas priekšstati var būt pretrunā ar to, ko domājam apzināti. (līdzīgi, kā piemērā ar Līgu)
Noturīgi priekšstati sašaurina domāšanu, bremzē virzību un neļauj ienākt dzīvē visam, kas ir ārpus tā. Galvenais ir saprast, ka mēs saņemam to, kas atbilst mūsu priekšstatiem. Par laimi, priekšstatus var mainīt.
Kā mainīt priekšstatus?
Jāsaprot, ka zemapziņas priekšstati ir stabils domāšanas ieradums, kas var būt iedēstīts prātā pirms vairākiem gadu desmitiem. Reizēm tiek izmantots salīdzinājums, ka ierastā domāšana ir kā asfaltēts lielceļš, pa kuru ir viegli un ērti pārvietoties. Lai veidotu jaunu domāšanas ieradumu jeb priekšstatu, ir jāiemin taka, kur vēl nav iets, līdz tā kļūst par viegli ejamu ceļu.
Komunikācija ar jauniem cilvēkiem, vides maiņa, ceļojumi, grāmatas, kvalitatīvas filmas un mākslas darbi, kā arī mērķtiecīga savu priekšstatu apzināšanās ir ikdienas instrumenti uz izmaiņām domāšanā un kvalitatīvām pārmaiņām dzīvē.
Kā strādāt ar zemapziņas priekšstatiem:
- Sākt ar lēmumu un apņemšanos mainīties, uzņemties atbildību par savu iekšējo un ārējo rīcību.
- Noteikti jāstrādā ar tiem jautājumiem, kas ir aktuāli konkrētā brīdī, vai tā ir nauda, karjera, attiecības, veselība, dzīves mērķis vai cits, nevis jārisina visus pagātnes notikumus.
- Izvēlies aktuālo situāciju un uzdod sev jautājumu: "Ar ko tas saistīts?" Pirmā atbilde, kas ienāk prātā parasti ir īstā, lai gan tā var likties pilnīgi nesaistīta.
- Veido metaforas, vizualizē.
- Pievērs uzmanību ķermenim. Īsto atbildi parasti pavada nervu sasprindzinājums vai emocionāla reakcija (bieži nepatīkama). Pajautā: "Kādam nolūkam man tas vajadzīgs?" Tam vienmēr ir iemesls.
- Atceries, visu rīcību pamatā ir pozitīvs nolūks, pieņem savas emocija. Pasaki sev: "Es drīkstēju to just/negribēt/izvēlēties .... ."
- Tad veido nākotnes vīziju un plānu, kā sasniegt vēlamo.
Domāšanai nav kafijas pauzes un brīvdienu. Esi vērīgs/-a, kādas domas ir tavas rīcības pamatā. Pa kuru ceļu tu ej?
Mēs katrs dzīvojam savā informācijas telpā. Ja mēs izmainām sevi no iekšienes, izmainām pasaule mums apkārt.Priekšstatus par sevi maina darbības un pieredze.
Ja esi iestrēdzis kādā dzīves situācijā un vēlies atrast risinājumu, PIESAKIES SARUNAI. Ielaid savā realitātē jaunus priekšstatus.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.